Alija Behram
Reakcija na gostovanje Kordića u programu N1: Gradonačelnik je vidljivo ljut i nervozan

Alija Behram, predsjednik udruženja Mostarski krug, kazao je kaka Marija Kordića građani Mostara "ne definišu kao gradonačelnika, nego kao osrednjeg službenika HDZ-a" reagujući na gostovanje mostarskog gradonačelnika u Novom danu na N1.
Oglas
Behram je optućio Kordića da je u program N1 "iznio niz laži i floskula, vidljivo ljut i nervozan što se građani ne slažu sa njegovin viđenjem stanja u gradu".
Pročitajte još
"Zato mislim da on nije mogao gostovati sam u vašem programu, posebno ne bez osoba koje deponija najdirektnije boli i koji žive na tom lokalitetu koji proizvodi kancere. Ali, najveću drskost i laž Kordić je u vašem programu izrekao o stanju u Centralnoj zoni Mostara gdje on i njegovi pajdaši grade hrvatsko kazalište, betonski mastodont koji je bukvalno na ružan način poklopio strogi centar grada", naveo je u svojoj reakciji predsjednik udruženja Mostarski krug.
On je dodao kako za taj projekat ne postoje validne dozvole i da o tome glasno govori Mostarski krug.
"Zato su podignute prijave tužilaštvima. Objekat je čak napuhan, gabaritno gotovo udvostručen u odnosu na njegova nezakonita rješenja iz vremena paradržavice 'Herceg-Bosne'. To je zajednički prostor koji je definisan tzv. Rimskim sporazumom, ali Mostarci nikada nisu bili u prilici da učestvuju u definisanju zajedničkih sadržaja u tom prostoru kako je definisano tim međunarodnim sporazumom", rekao je Behram.
Kordiću odgovara svojatanje Centra Mostara, gradi nacionalno hrvatsko kazalište, nastavi oje sa optužbama Behram, ali tu po njemu ne može biti mjesta i za Interkulturalni centar Mevlana, Jevrejsku sinagogu, zgradu nekadasnje Srpske kuće...
"Zašto i ko o tome odlučuje ? Odlučuje Kordić zato jer se sve u Mostaru radi i gradi sa ciljem pokazivanja mišića, dominiranja, nadmoći i sile (katedrala sa stometarskim zvonikom u centru, uz linije rata, betonski križ na brdu Hum, planira se nastavak gradnje jos jedne katedralne crkve u centru preko puta hotela Ero, itd), bez mogućnosti da se o tome pitamo svi i da se na tom zajedničkom centralnom gradskom lokalitetu u centru grade objekti i sadržaji uz učešće svih", zaključio je u svojoj reakciji predsjednik udruženja Mostarski krug, Alija Behram.
Podsjećamo, prvi čovjek Mostara Mario Kordić gostovao je danas u Novom danu gdje je, između ostalog, govorio o problem Deponije Ubarak.
➤ Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android /iPhone/iPad
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas
Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?
Učestvuj u diskusiji ili pročitaj komentare
Oglas